O nas

Najadacze.pl to kulinarny projekt, który zrodził się z pasji do natury
(w tym szacunku dla wszelkich istniejących form życia), pasji gotowania i odkrywania nowych smaków, a także pasji podróżniczej. Firma powstała w maju 2011 roku. Początkowo zajmowaliśmy się tylko cateringiem
z dużym naciskiem na sprzedaż posiłków na wydarzeniach muzycznych. 26 lipca 2012 otworzyliśmy pierwszy mały punkt w centrum Wrocławia.

Jedzenie, którym chcemy Was zarazić to kulinarna podróż dookoła świata. Inspiruje nas kuchnia Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Dobre dla środowiska, dobre dla Ciebie

Kuchnia wegańska już sama w sobie jest zdecydowanie bardziej przyjazna środowisku niż ta opierająca się na nabiale i mięsie
(zobacz > Dlaczego weganizm). Dodatkowo staramy się by to co możliwe trafiało do nas od lokalnych producentów i w zgodzie
z zasadami Fair Trade.

Dobra kawa i herbata

Dbamy nie tylko o dobre warzywa i owoce, ale także i o serwowaną przez nas kawę czy herbatę. Zaufaliśmy firmie Szczypta Świata, specjalizującą się w produktach Fair Trade.

Rosnąca popularność naszego pierwszego małego lokalu (zaledwie 40 m2) pchnęła nas w stronę otwarcia drugiego punktu ze znacznie większą ofertą i o dużo wyższym komforcie dla naszych klientek i klientów.

1 kwietnia 2014 podpisaliśmy umowę najmu lokalu po dawnym “Falansterze”, a później “Drugiej Fali”. Po ponad roku urzędniczej walki, a następnie wielkiego remontu udało się. 10 czerwca 2015 otwieramy Ahimsę, do której również zapraszamy!